top of page

Večírek Asistence

První větu poslouchá jenom zvukař. Druhou větu zaslechne někdo z organizačního týmu, otočí hlavu a kontroluje, jestli moderátor neříká něco špatně. Účastníci stále netuší, že se na pódiu něco děje, protože čekají ve frontě na své první pivo nebo se vítají jeden s druhým. Když moderátor vydrží mluvit do luftu, je za svou snahu brzy odměněn. Pokud páté větě věnuje pozornost víc lidí, než kolik jich je na pódiu, je čas začít. “Dámy a pánové, kteří jste si koupili, dostali nebo našli vstupenky na dnešní akci, vítejte v Kasárna Karlín na Večírek Asistence: MIDI LIDI + DVA.”


Asistence každý den pomáhá lidem s pohybovým omezením žijícím v Praze - žít svobodný život, a to především tím, že jim zajišťuje službu osobní asistence.


Co je osobní asistence? Pomoc s tím, co vozíčkář nezvládne sám. Osobní asistenti nepomáhají vozíčkářům chodit, ale žít. Ráno se obléknout, umýt se, najíst se, jít do práce, za kulturou, sportem. Vozíčkář bez osobní asistence sedí doma a dívá se na zeď, na které si promítá film o životě, který nežije. Zatímco vozíčkář s osobní asistencí je scénarista, režisér, herec, autor hudby filmu, který tvoří a žije. Proto je nezbytně nutné usilovat o zlepšení podmínek pro všechny - proto www.patystupen.cz


Od začátku roku Asistence odasistovala 89 Pražanům s pohybovým omezením 38847 hodin. To je zhruba 4,5 roku čistého času. Tolik trvá světlu, než doletí z hvězdy Alpha Centauri na zem.


Na dnešní akci si koupilo lístek přes 600 lidí. Hvězdný večer. Má to smysl, Asistence.
Commenti


bottom of page