top of page

Pestrý bál | Pestrá

Pestrá cestovka - Bezbatour.cz, která je součástí Pestrá slaví 10. narozeniny. Tato cestovka je expert na bezbariérové cestování s pestrou nabídkou zájezdů největších cestovních kanceláří a Pestrá je obecně prospěšná společnost, která cvičí asistenční psy.

Kdybychom 10 let převedli na roky psí, bylo by to 70 let. Množstvím vykonaného by tento vysoký věk odpovídal. Zůstat ale při vší té letité práci stále svěží, neztratit chuť, energii a fantazii, zůstat v něčem tím dítětem, které se těší z 10. narozenin, to je na dlouhodobé práci to nejtěžší.

Pestrou založili manželé Pragerovi a trenérka Míša Perčinová před 13 lety, protože chtěli cvičit asistenční psy pro lidi s postižením bez použití kotců. Jejich sen se stal skutečností. Dosud předali 78 asistenčních psů a v péči mají přes 100 klientů, lidí s různým postižením.

Nejstarším psem v historii byl Bluey, australský honácký pes. Dožil se 29 let. Nejbohatší psí dědic získal po své paničce necelých 106 milionů dolarů. Přeju Pestré - psí asistenci i cestovce do budoucna přinejmenším stejné hodnoty.


Více: pestra.cz
Comments


bottom of page