top of page

Narozeninový večírek | Asistence

Moje první 🎥 pro Asistence. S takovou jinou, snad i větší radostí jsem si v pc zakládal složku Asistence. Když není, co točit, kamera ani střih tuto bídu nezachrání. V případě akcí Asistence je tomu naopak. To je exploze setkání s obrazy. Tam to žije.


Erik: "Vzhledem k tomu, že Asistence má hlavní cíl, aby mohli všichni lidé s postižením svobodně žít, tak nejvíc nás potěší, když někde potkáte někoho, komu můžete nějak pomoc, nebudete se ostýchat, zeptáte se ho, jestli by někdy náhodou nepotřeboval s něčím pomoc, a kdyby ano, ať si vezme číslo a zavolá. To je nejvíc, co můžete udělat. Kdyby pro nás chtěl někdo udělat něco míň, tak nám může darovat třeba nějaké finance, abychom osobní asistenci mohli provozovat my. Informace nalezne na našich stránkách www.darujasistenci.cz nebo na našem webu. Kdyby chtěl udělat ještě něco jiného, může se stát naším dobrovolníkem nebo asistentem. Lze toho dělat spoustu. Nebo na nás myslet jenom tak v dobrém. I to nás moc potěší."


Je to vysoká škola fundraisingu? Z profesionálního pohledu určitě. V případě Erika to jsou ale čistá slova a pronesená bez kalkulu, s přímým pohledem. Tak Erik Čipera znám.

A víte, že mezi dotazovanými jsou i dvě laureátky Ceny Olgy Havlové? Ano, Alena Jančíková (2013) a Dita Horochovská (2022). Jsem blažený, že jedné mohu říkat Alenko a druhé Dituško.
Commentaires


bottom of page