top of page

24. Rugbymania | Český ragbyový svaz vozíčkářů

Poslední tři dny jsem trávil ve sportovní hale Prahy 11, kde se konal 24. ročník Rugbymania. Točil jsem videa z akce a rozhovory s hráči, klasifikátory a v tomto případě s ředitelem turnaje David Lukeš, který se Rugbymanie zúčastnil již po osmnácté.


Jedna z fanynek, Aneta, která viděla rugby vozíčkářů vůbec poprvé, napsala:

"Akce jako taková je velmi obohacující pro člověka, který není běžně ve styku s lidmi, kteří mají nějaký handicap. Energie a nálada, která vás po celou dobu akce doprovází, je nejen napětí a samotná síla prožitku z celého turnaje ragby, ale taky nadmíru inspirující. Pro laika, či člověka co takový turnaj vidí poprvé, je to neskutečný zážitek s adrenalinem dohromady. Kolikrát jsem ani nedýchala, když jsem viděla, jak drsné rugby dokáže být. O to více musí kdokoliv, kdo toto vidí, smeknout pomyslným kloboučkem před jejich odvahou a nasazením."

Nemám, co bych dodal. Snad jen, že kdybych měl trochu lepší ruce, jdu hrát rugby také. Úžasný sport pro každého vozíčkáře, který má rád tým, akci, kontakt a sílu toho všeho dohromady na jednom hřišti, v jednom čase, v jedné hale. Díky Radka Kučírková z ČESKÝ PARA SPORT za tuto spolupráci.


Videa, fotky a více informací na Český ragbyový svaz vozíčkářů a Rugbymania.
Comments


bottom of page