top of page

24. Běh pro Paraple | Centrum Paraple

S moderátorem Jakubem Voříškem jsme dnes provedli diváky a účastníky 24. ročníkem Běhu pro Paraple. Byla to skvělá zábava lahodně ochucená úspěchem našich hochů v semifinálovém utkání domácího mistrovství světa. Přišly stovky lidí.

Centrum Paraple slaví 30 let své existence. Za tu dobu se Parapletem na svých vozících protočily 3 000 lidí s poškozenou míchou.

Běh zahájil a závody na sto metrů startoval prezident a tvůrce slova Paraple, Zdeněk Svěrák. Zpívala, bubnovala a se svou kapelou smála se ambasadorka Barbora Poláková, skvostně hrál a zpíval Juraj Hnilica, děti s rodiči si užili množství doprovodného programu.

“Vím, že tady potkám vždycky dobré lidi. Zlý člověk, co by tu dělal.” řekl podobnými slovy Zdeněk Svěrák.

Představíme-li si život jako hokejový zápas, tak Paraple je taková šatna v první části utkání, která se ti nevyvíjí úplně šťastně, protože prohráváš. V Parapleti tě ale jako v té hokejové šatně obklopí trenéři, fyzioterapeuti a psychologové. A ti dodají do tvého těla a hlavy tolik sil, že se v druhé, třetí třetině na led vrátíš jako nový člověk. Zápas otočíš a vyhraješ.

Bavím se s klienty od suterénu po kavárnu a jejich věty o Parapleti jsou vždy moc hezké. Stojí za to Paraple podporovat.

Když bylo panu Svěrákovi tolik, jako je Parapleti dnes, tedy 30 let, poprvé se v rozhlase objevilo jméno Jára Cimrman. Bylo to v září roku 1966.

Comments


bottom of page