top of page

2. Benefiční koncert | Česká asociace paraplegiků - CZEPA

Aktualizováno: 5. 1.

2. Benefiční koncert pro Českou asociaci paraplegiků - CZEPA v podvečer 3. adventní neděle, na krásném místě, v Kostele sv. Petra. Pro všechny přítomné odehrálo své hudební vystoupení fenomenální uskupení s mezinárodním renomé: Prague Cello Quartet.


3. adventní neděle zvaná stříbrná vyjadřuje podle křesťanské víry radost z blížící se oslavy příchodu Ježíše Krista, ale symbolizuje také vzájemnost a přátelství. Vzájemnost je předpoklad dobročinnosti, přátelství kořením, bez kterého by nám život nechutnal, a radost, ta je ovocem ducha, jak se píše v bibli, v 5. kapitole listu Galatským: “Ovoce Božího Ducha však je láska, radost, pokoj, trpělivost, laskavost, dobrota, věrnost, tichost a sebeovládání."

Podle biblického příběhu doprovází život Ježíše Krista jeden zázrak za druhým. Česká asociace paraplegiků - CZEPA vozíčkáře po poškození míchy na nohy nestaví, ale vytváří pro ně jiné počiny. Je-li zázrak div, tak i ona tvoří zázraky. O tom, co pro lidi po poškození míchy dělá a proč je důležité tuto organizaci podporovat, řekla více ředitelka České asociace paraplegiků - CZEPA, Alena Jančíková. Pro mě Alenka.


Pana faráře, Lukáš Lipenský, který na snímku zapaluje svíčku, jsem se zeptal: “Pane faráři, já jsem o vás četl, že máte rád motorky, a dokonce, že žehnáte motorkám. Tak jsem se vás chtěl zeptat, zda žehnáte také elektromotorům a smím-li být troufalý, zda byste byl ochotný požehnat i mechanickým vozíkům, ve kterých se žádný motor nevyskytuje?” Řekl, s laskavým smyslem pro legraci, že jeho požehnání se vztahuje na všechno, co má kola.


Dobrá zpráva nejen pro klienty Česká asociace paraplegiků - CZEPA.Bình luận


bottom of page